Bezpieczeństwo zakupów zapewnia Nextranet.pl

Czytaj za darmo ponad 100 czasopism, egazet.e-booki,audiobooki,e-gazety,Nowoczesna,Księgarnia,Internetowa,Platforma,Cyfrowa,Pisma,eBooki,Prasa,Audiobooki,Gazety,Czasopisma,Podręczniki,Kryminał,Sensacja,Thriller,DlaDorosłych,Erotyka,OnLine,Cyfrowe,Wydania,OnLine,Kiosk,OnLine,Wiadomości,OnLine,Nauka,języków,obcych.
Księgarnia Internetowa,e-booki,audiobooki,e-prasa,Strona główna ePRASA,e-gazety,czasopisma,e-prasa codzienna,prenumerata E-BOOKI,e-książki,poradniki,e-podręczniki,atlasy AUDIOBOOKI,Książki, Audio,Lektury szkolne, Mp3,Bajki,Dzieci,Kursy,językowe Mp3 CYFROWE,CENTRUM,JĘZYKOWE,kursy angielskiego,mp3,kursy mp3 DARMOWE CZASOPISMA,czasopisma,darmo, pobierz,download Nexto Premium,Doładuj,Konto,twoje KONTAKT
Cyfrowe wydania w sieci • Darmowa przesyłka • Dostępne natychmiast w każdym zakątku świata • audio,pdf,mp3,epub,kindle,mobi facebook,Fan,Klub,Dobrej,Książki,Fan Klub Dobrej Książkitwitter


wSieci,prasa,press,gazety,polityka,polska wSieci,W Sieci,Historii,W Sieci Historii Tygodnik Do Rzeczy,prasa,press,gazety,polityka,polska Do Rzeczy, Historia Polityka e-wydanie,polityka,auto,autor,dzienniki,e-prasa,komputer,kultura,polski,pracy,prasa,rzeczy,sieci,tygodnik,tygodnik polityka,wydanie,prenumera,e-wydanie wprodt,tygodnik,gazeta,społeczno-informacyjne,agencja wydawniczo-reklamowa wprost sp. z o.o.,e-prasa,pdf,polityka,wprost,wydawca, wydanie axel springer,fakt,fak, fakty,gazeta,naszdziennik,gazeta,polska,popularnych,temat,tytul focus,auto,auto świat,autor,czas,dzienniki,e-prasa,fizyka, focus,fotografia,inny świat,magazyn,miesiecznik,polsce,polski,prasa,proces biblia,historia, autor,e-prasa,focus,polski,prasa,rzym,sport,wojna,świat auto,świat,poradnik repetytorium,matura,szkoła,A2,B1,Angielski,FISZKI,audio,język,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokurs Elita

rozrywka, detektyw, e-prasa, hobby, pdf, prasa, przedsiębiorstwo wydawnicze „rzeczpospolita” , sens, sport, wydac, wydanie Detektyw Extra,Detektyw,Extra,czas,czasopisma,e-prasa,fakt,felietony,gry,historia,hobby,kryminał,magazyn,pismo,prasa,rzeczpospolita,sens,sensacja,sport,teksty M jak mama,dziecko,e-prasa,forum,internet,kobiece,kobiet,kobieta,kultura,lifestyle,m jak mama,media,miesiac,prasa,psychologia,spółka,zdrowie,życie przeglad sportow,przeglad,sportow,Sport,biznes,dziennik,hobby, sport, rozrywka, transmisje online,e-prasa,firma,forum,gazeta,wydanie Tygodnik Przegląd,praca,e-wydanie,poradnik,dom,mieszkanie,świat,autor,czas,czasopisma,człowiek,e-prasa,gry,inny świat,ludzi,miesiecznik,nowoczesny,pan,pani,pismo,prasa polityka,auto,autor,dziennik,e-prasa,inny świat,polsce, polski,prasa,tygodnik polityka,tygodnik powszechny,tygodniki, świat,biblia,historia,autor,e-prasa,polski,prasa,rzym,wojna,świat auto,charaktery,e-prasa,pdf,prasa,psychologia,psychologiczne, publikowany,wydac,wydanie Miesięcznik ODKRYWCA,odkrywca,ewydanie,auto,autor,dziennik,dzień,eprasa,edukacja,
historia,internet,kultura,literatura,magazyn,miesiecznik,naszdziennik,opracowanie,prasa,spółka Niezbędnik Inteligenta,akty,człowiek,e-prasa,fotografia,historia,historia polski,hobby,inny swiat,kultura,magazyn,medycyna,miesiecznik,polski,prasa ENIGMA,ENIGMA,focus,auto,auto świat,autor,czas,dzienniki,e-prasa,fizyka, focus,fotografia,inny świat,magazyn,miesiecznik,polsce,polski,prasa,proces Newsweek, obecny w Polsce od 2001 roku, jest najchętniej czytanym polskim tygodnikiem opinii. Co tydzień zapewnia swoim czytelnikom aktualny i wyrazisty obraz polityki, gospodarki, nauki i kultury. Egzorcysta,hazard,masoni,tarot,fatima,psychoterapia,maryja,demon,medytacja,Pismo,Ludzi,Wolnych,Praca,za Granicą,praca,e-wydanie,poradnik,dom,mieszkanie,świat,autor,czas,czasopisma,człowiek,e-prasa,gry,inny świat,ludzi,miesiecznik,nowoczesny,pan,pani,pismo,prasa
 • Angielski,FISZKI,audio,język,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokursNiemiecki,FISZKI,audio,język,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokursFrancuski,FISZKI,audio,język,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokursFISZKI,audio,język,Włoski,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokursFISZKI,audio,język,Norweski,Słownictwo,audiobookHiszpańsk,FISZKI,audio,język,Słownictwo,audiobookFISZKI,audio,język,rosyjski,Starter,audiobookFISZKI,audio,język,chiński,Starter,audiobookFISZKI,audio,język,szwedzkiFISZKI,audio,język,japońskiFISZKI,audio,język,japońskiEnglish,Mattersrepetytorium,matura,szkoła,A2,B1,Angielski,FISZKI,audio,język,mp3,1000, najważniejszyc,słów,zdań,audiokurs

  W Sieci Prenumerata. Ponad 100 czasopism i gazet. Wypróbuj - nawet 7 dni za darmo!

  Wyszukaj Sam w serwisie interesujące e-Booki, AudioBooki, e-Gazety. e-Wydania popularnych czasopism ...

  Mówią Wieki - e-wydanie – 9/2020

  prenumerata roczna

  • 12
  84,00 79,80 zł

  (zawiera 8 % VAT)

  9/2020

  01.09.2020

  polski

  Oficyna Wydawnicza "Mówią Wieki"

  12304018

  Ocena: 5

  W numerze:

  We wrześniowym numerze „Mówią wieki” (88 stron tekstu) - analiza powojennych stosunków polsko-niemieckich (RFN i NRD) dokonana przez wybitnych specjalistów z Polski i Niemiec. Ponadto: historia rozwoju przemysłu na Górnym Śląsku i dokument dotyczący organizacji wesel podczas zarazy w Krakowie za panowania Kazimierza Wielkiego.

  Numer przygotowano we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie i Niemieckim Instytutem Spraw Polskich w Darmstadt.

  O natrafiającej na przeszkody budowie w Berlinie pomnika polskich ofiar II wojny światowej mówi w wywiadzie prof. Peter Oliver Loew i podkreśla, że „ustanawiając widoczny symbol w Berlinie, niemieckie społeczeństwo ma pokazać Polakom, ale i własnemu społeczeństwu, że Niemcy nie zapomną, jaką ogromną krzywdę wyrządzili Polsce i jej mieszkańcom w latach 1939–1945”. W 1972 r. powstał pomnik Polskiego Żołnierza i Niemieckiego Antyfaszysty we wschodnim Berlinie. Jak jednak zauważa prof. Loew, pomnik jest już upamiętnieniem całkowicie zdezaktualizowanym: „Po 1989 roku pomnik wielokrotnie wzbudzał kontrowersje, ponieważ ucieleśnia dawną socjalistyczną kulturę historyczną niemal w najczystszej formie” – podkreśla.

  Rzeczywiste i niezbyt przyjazne stosunki PRL z NRD przypomina prof. Jerzy Kochanowski z UW. Tytus Jaskułowski przypomina, że kością niezgody był między innymi nieakceptowany przez enerdowskich dogmatyków „liberalizm” systemu PRL. „Gomułka – pisze autor - nie zamierzał rezygnować ani ze swojej wizji destalinizacji, całkowicie nieakceptowanej przez NRD, ani własnej, choć konsultowanej z ZSRR (ale nie z Niemcami Wschodnimi), polityki wobec RFN”.

  Niemcy Zachodnie były przedstawiane w oficjalnej propagandzie PRL jako groźny przeciwnik ideologiczny, ale budziły też podziw Polaków skazanych na przaśne życie w gospodarce „socjalistycznej”. Prof. Klaus Ziemer przypomina korzenie zachodnioniemieckiego cudu gospodarczego. Trzy artykuły poświęcono kwestii przemieszczanie się ludności. Dariusz Wojtaszyn pisze o polskich piłkarzach, którzy uciekli do RFN, by tam kontynuować karierę. Przeczytamy też o różnicach w jadłospisie zwykłych obywateli w RFN, NRD i PRL w artykule „Mięso nasze powszednie”.

  Powolny proces przełamywania podziałów zapoczątkowany w połowie lat sześćdziesiątych dał konkretne efekty, takie jak pomoc zachodnioniemieckiego społeczeństwa dla „Solidarności”. Wiele konwojów z pomocą humanitarną napotykała jednak na problemy na granicy niemiecko-niemieckiej. O niechęci wobec „Solidarności” w NRD i odmiennej postawie dysydentów pisze Łukasz Jasiński.

  W stałym dodatku „Ludzie i pieniądze: 1794-1914” przygotowanym we współpracy z Narodowym Bankiem Polskimo dziejach Górnego Śląska w kontekście przemian gospodarczych pisze prof. Miłosz Skrzypek (IH UŚ) Już od lat siedemdziesiątych XVIII wieku Prusy stymulowały rozwój górnośląskiego przemysłu, Autor pisze między innymi tzw. Katastrze fryderycjańskim, czyli uporządkowaniu systemu fiskalnego. Polityka Berlina wpływała na ogromne zmiany etniczne w tym regionie, szczególnie w nowych ośrodkach miejskich, takich jak Katowice. „Ewolucja tego ośrodka z polskiej wsi w kierunku niemieckiego miasta w drugiej połowie XIX wieku miała wymiar konfrontacji narodowej i jednocześnie finalizowała wysiłki przemysłowców niemieckich, których celem było stworzenie prężnego ośrodka gospodarczego składającego się z dóbr ziemskich oraz zakładów przemysłowych” – podkreśla prof. Skrzypek, przypomina też historię o utrzymanie polskości tych ziem. Jego zdaniem o porażce niemieckich planów całkowitej germanizacji tych ziem zadecydowała polska prasa, kościół, edukacja i instytucje społeczne.

  Polecamy też dokument przetłumaczony i skomentowany przez prof. Grzegorza Myśliwskiego, o to fragment: „Jeśli któremuś z mieszkańców i obywateli rzeczonego miasta Krakowa przyszłoby organizować wesele, nie może na nim być więcej niż trzydzieści półmisków i do każdego półmiska może [on] przydzielić trzy osoby (…) Nikt nie może tańczyć poza domem z panną na wydaniu” - czasy zarazy w każdym numerze „Mówią wieki”!!!

  Opis:

  „Mówią wieki” to miesięcznik historyczny, który ukazuje się nieprzerwanie od 1957 r. Naszą misją jest popularyzowanie historii w oderwaniu od bieżącej polityki i taniej sensacji. Od początku, aż do dziś redaktorami i autorami są głównie polscy i zagraniczni naukowcy – historycy i specjaliści z nauk pokrewnych. Nasza redakcja nadzoruje merytoryczną stronę tekstów, dba o przystępność języka i atrakcyjną oprawę graficzną. Kierujemy nasze publikacje do prawdziwych miłośników historii i tych, którzy naszą wiedzę chcą przekazać następnym pokoleniom.

  Opinie o produkcie

  1 - 3 z 3 opinii
  • Ocena:5Renata Nych|2019-08-13

   Ciekawe czasopismo. Zachęcam do zakupu!

  • Ocena:5Jacek Bober|2019-11-12

   Pozycja obowiązkowa dla miłośników historii.

  • Ocena:5Anonim|2020-01-29

   Faktycznie bardzo dobra i miła w lekturze pozycja o tematyce historycznej, pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika historii i co najważniejsze to odpowiednia cena :)

  1 - 3 z 3 opinii
    100% gwarancji satysfakcji Możesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.
  Kup Mówią Wieki - e-wydanie – 9/2020
  Forma zakupuCena

  Mówią Wieki - e-wydanie – 9/2020

  8,50 8,07 zł (zawiera 8 % VAT)
  • 9/2020
   • PDF (znak wodny)
   • Dostęp online PDF

  prenumerata półroczna

  • 6
  45,00 42,75 zł

  (zawiera 8 % VAT)

  prenumerata roczna

  • 12
  84,00 79,80 zł

  (zawiera 8 % VAT)

  Twój koszyk

  Koszyk jest pusty.
  Czytniki w SUPEROFERCIE

  Nowości

  1. 1.Świat Wiedzy Historia
  2. 2.Do Rzeczy Historia
  3. 3.Focus Historia Ekstra
  4. 4.Newsweek Polska Historia
  5. 5.Wojsko i Technika Historia Numer Specjalny
  6. 6.Technika Wojskowa historia Numer Specjalny
  7. 7.Odkrywca
  8. 8.Mówią Wieki
  9. 9.Wojsko i Technika Historia
  10. 10.Mówią Wieki - wydanie specjalne

  Najchętniej kupowane

  1. 1.Do Rzeczy Historia
  2. 2.Mówią Wieki
  3. 3.Technika Wojskowa historia Numer Specjalny
  4. 4.Wojsko i Technika Historia Numer Specjalny
  5. 5.Newsweek Polska Historia
  6. 6.Focus Historia Ekstra
  7. 7.Technika Wojskowa Historia
  8. 8.Wojsko i Technika Historia
  9. 9.Mówią Wieki - wydanie specjalne
  10. 10.Odkrywca